BESLENME VE DİYETETİK

demo-attachment-33-final-4

Kilo Alma

Sağlıklı beslenmenin temeli, ideal kiloya ulaşmak çoğunlukla kilo vermek olarak algılansa da bazen kilo alma sorunu yaşayan danışanlarımızda olmaktadır. Kilo almanın önünde olan engelleri saptayarak ideal kiloya ulaşmak için danışanın profiline özel kilo aldırma yönünden etkili besinlerle hazırlanacak diyet programları ile kilo alması kolaylıkla sağlanabilmektedir.

Kilo Verme

Diyetisyenlere en çok başvurulan konuların başında gelen kilo verme problemi için, öncelikle danışanımızın profili saptanmaktadır. Bunun için genel yaşam tarzını öğrenme, gelişmiş cihazlarla vücut analizi vb. yöntemlerle kilo verme programı diyetisyenlerimiz tarafından danışanlarımıza özel olarak hazırlanmakta; diyet programının yanında spor ve egzersizlerle süreç desteklenmektedir.

Sporcu Beslenmesi

Yapılan spor her ne olursa olsun, danışanın ve yaptığı sporun gerekliliklerini tespit ederek güçlü kas sistemini inşa edecek doğru beslenme ile hem performans artışı hem sakatlanmalar hem de spor sonrası dinçlik hususlarında danışanlarımız için sporcu beslenmesi büyük önem arz etmektedir.

Hastalıklarda Tıbbi Beslenme

Beslenme vücudumuzun sağlığı için temel gerekliliklerin başında gelmektedir. Kişisel sağlık sorunlarımız hem beslenmemizin bir sonucu olduğu için özenle yaklaşılmalı, hem de tedavi sürecinin desteklenmesi için vücudun ihtiyacını doğru anlayarak doğru beslenme hastalıkların tedavisinde büyük önem kazanmaktadır.

Bariatrik Cerrahi Sonrası Beslenme

Obezite tedavisinde başvurulan cerrahi yöntemlerin sonrasında sürecin başarısı için doğru beslenme yöntemi de operasyonun başarısı kadar önemlidir. Dönemsel olarak tespit edilen sıvı beslenme, püre ile beslenme, katı beslenmeye geçiş aşamaları kliniğimiz bünyesinde bulunan uzman diyetisyenlerimizle danışanlarımızın yaş, cinsiyet, yaşam tarzı gibi kriterleri göz önünde bulundurularak uygun beslenme listeleri hazırlanmaktadır.

Gebelik ve Emzirme Dönemi

Annenin, doğum sürecini ideal şekilde geçirmesi ve bebeğinin sağlığı için, annenin doğru beslenmesinin önemi çok yüksektir. Gebelik ve emzirme döneminde uzmanlarca özellikle de kişiye özel olarak hazırlanan beslenme listeleri bebeğin sağlığı ve annenin sağlığı için önem verilmesi gereken bir husustur.  Yine sağlıklı bir gelişim döneminin yanında anne sütünün devamlılığı ve çokluğu da doğru beslenme ile direkt ilgilidir.

Çocukluk Dönemi Beslenmesi

İnsan vücudunun gelişim gösterdiği en önemli döneminde, yani çocukluk döneminde besin çeşitliliğinin sağlanması, doğru gıdaların doğru oranlarda tüketilmesi, sağlıklı vücut ağırlığının korunması, yağ ve şeker tüketiminin sınırlandırılması, vitamin ve minerallerin yeterli düzeyde alınması gibi çok önemli hususlar kliniğimizde ki uzman diyetisyenler tarafından çocuğunuz için ona en uygun beslenme programları ile ideal beslenme tesis edilmektedir.

Kurumsal Beslenme Danışmanlığı

Şirket olarak çalışanlarınızın performansı işletmeniz için çok önemlidir. Performansı etkileyecek en önemli konuların başında doğru beslenme çok kıymetlidir. Hem dinç olmak için hem de sağlıklı kalmak ve hastalıklardan korunmak için, dolayısıyla kesintisiz ideal bir performans elde etmek için doğru beslenme çalışanlarınızın verimliliğini arttıracaktır. Kurumumuz uzmanları tarafından hazırlanacak kurumsal beslenme programları ile verimliliğinizi ve performansınızı katlayın.

Mutlu Danışanlar

İşimize duyduğumuz aşkla en büyük referans kaynağımız mutlu danışanlarımız için hep daha iyisi için çalışıyoruz.